התחלות ומעגלים

הרבה התחלות חדשות ומרגשות לאחרונה, אולי הגיע הזמן לכתוב עליהן. התחלתי השבוע ללמוד הדרכת הורים בגישת בדרך הלב. כמו רוב הדברים שאני עושה בזמן האחרון, זה נעשה מתוך היענות לאיזו קריאה פנימית, בלי הרבה מחשבה ותכנון. כלומר, היו הרבה מחשבה ותכנון ודאגה סביב ניל, אבל לקורס עצמו פשוט קפצתי למים.

עוד חתיכת קפיצה מצפה לי מחר בערב. אני פותחת מעגל צמיחה לאימהות. זה משהו שנחת עליי פתאום, בעודי מנסה להירדם לשנצ לפני כמה שבועות. אני קוראת לזה קריאה, כי אני מרגישה שזה בא מאיזושהי הכוונה חיצונית, ואני לא מתווכחת עם קריאות. קוראים לי, אני באה. אז ניסחתי הזמנה והפצתי לכל עבר ואז זה שקע ודעך. מישהי אחת הביעה עניין וזהו. אז עזבתי את זה, כי לא רציתי בכוח. אבל אז הבחורה הזו שאלה אם מתחילים בראשון הקרוב, והנה שוב הקריאה. המרחב הזה שאני מחפשת ליצור אמור להתקיים. הוא אמור לעזור בדרכים שהן מעבר אליי. אז אני מקיימת אותו מחר. ואני מקווה שזה יימשך. ואני מקווה שיגיעו כל מי שזקוקה למעגל כזה בחייה עכשיו. זה מצחיק, אני יודעת שיש לי מה לתת לנשים שיבואו אליי, מלבד תה ועוגה, ועדיין חוסר ביטחון קטן מנסה לכרסם בי. אני עונה לו באמונה, חברתי הטובה, שהכל יהיה כמו שהוא אמור להיות, הכי נכון ומדויק וטוב לכולן. שאין דבר כזה כישלון, העיקר העשייה.

הרעיון של מעגל אימהות אינו חדש אצלי. כבר התנסיתי בהקמת מעגל אחרי הלידה של יולי. הייתי בודדה בעולם האימהות, וחיפשתי שותפות למסע. האמת היא ששכחתי מהמעגל הזה, ואני לא כל כך זוכרת מי ומה וכמה פעמים הוא התרחש, אבל חברה הזכירה לי את קיומו. הכרנו דרך המעגל הזה, ומסתבר שהוא ממש עזר לה. ופתאום ראיתי שוב את האופן שבו לדברים שאנחנו עושות יש השפעה הרבה יותר רחבה ועמוקה ממה שאנחנו יודעות. מעגל שנחווה על ידי כסוג של כישלון, השפיע עמוקות ולטובה על מישהי אחרת. אדוות על המים.

התחלה חדשה נוספת שמצפה לי בשבוע הקרוב היא טיפול מיני. אני בהתלבטות כבדה לגבי כתיבה על נושאים אינטימיים. אני מהלכת פה על קו דק של מה מתאים לשתף קבל עם ופייסבוק, ומה כבר פשוט מוגזם. אני שומעת את ה"פשוט מוגזם" הזה ויודעת שהוא לא שלי. ההורים שלי קוראים את הבלוג ואני לא רוצה להביך אותם. אבל אני גם יודעת שאין במה להתבייש ואין מה להסתיר בעולם החדש. כולנו בני אדם לא מושלמים, קצת פגועים, פגומים, פצועים. הריפוי שאני מבקשת לעצמי, שחלקו נעשה מתוך הכתיבה פה, גם לו אדוות. אני באמת מאמינה שהשיתוף פה יכול לעזור לעוד אנשים, וזו סיבה מספיק טובה להתגבר על העכבות של מה מקובל בחברה. הרי אנחנו פה כדי לשנות את החברה ומה שמקובל בה, לשנות את העולם במעשים הקטנים שלנו, בהשפעות מינוריות. יש לפעולות שלנו חשיבות ומשמעות. בזה אני בוחרת להאמין ומתוך זה אני בוחרת לפעול בעולם.

2 תגובות על ״התחלות ומעגלים״

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s