אנרגיה בתנועה ומחזוריות עונתית

חזרה לנושא האנרגיות, עם כמה תובנות חדשות. אנרגיה זה לא דבר שנגמר, יש תמיד עוד. כשאני מרגישה שאין לי כוח, זה בגלל שהאנרגיה תקועה. יש לי כוח כשהאנרגיה זזה, מתחלפת, נמצאת בתנועה. אני עייפה כשהאנרגיה תקועה במקום, לא זזה, מתעפשת. כמו נחל זורם. לפעמים קורה משהו, הצטברות של עלים וענפים, או אפילו גזע עץ שנפל למים וחוסם את זרימתם הטבעית. אז נוצרת תקיעות, בריכה של מים שאינם זורמים, מים מעופשים. ככה אני מרגישה לגבי ערוצי האנרגיה בגופי. דברים שקרו לי בחיים נתקעו איפשהו במסלולי האנרגיה בגופי, ולא מאפשרים לי לחיות במלואי. אני לא מבינה ברפואה סינית, אבל זה נשמע לי מתכתב עם זרימת הצ׳י במרידיאנים, או הצ׳קרות של האיורוודה, או מערכת העצבים הסימפתטית או הפאראסימפתטית. בקיצור, לא המצאתי שום דבר חדש, אבל הבנתי משהו חשוב לגבי משק האנרגיה שלי. הבנתי שתמיד יש מקורות אנרגיה זמינים, הסוד הוא להניע את האנרגיה בתוך הגוף, כמו גם פנימה והחוצה. חשבתי על זה שהדברים שממלאים אותי באנרגיה, אלה דברים שגם מתבזבזת בהם אנרגיה, לכאורה. כמו פעילות גופנית מאומצת (אל תשאלו מה התחלתי לעשות בשקט, בסוד, בחושך, לבד) או מפגש חברתי. אז הבנתי שתחלופת האנרגיה היא הסוד פה. ובכלל זה מאוד מתחבר לי עם העניין של תודעת שפע. יש שפע אנרגיה ביקום, הבעיות מתחילות כשמנסים לאגור את השפע, להיאחז בו, לרצות אותו לעצמנו. וככה אני בעצם חיה מבחינת אנרגיות, כמו ענייה. איזו הקלה להבין את זה. אני לא צריכה להמשיך להתקמצן על האנרגיה שלי, להתחשבן עם כולם כמה אני נותנת ואיפה זה מתבזבז לי. יש בי שפע אנרגיות, רק צריך להזיז אותן קצת, להכניס תנועה למקום הקפוא, הרדום הזה.

20160917_122023.jpg
ניל מכניס תנועה

אבל כמובן שיש אבל, והאבל הזה קשור במצבים ואנשים מכלי אנרגיה, שואבי אנרגיה. ופה האחריות האישית שלי לשים לב אילו סיטואציות סוחטות אותי אנרגטית ולהימנע מהן, אילו אנשים מכלים את האנרגיה שלי ולהתרחק מהם. הבעיה היא שהדבר העיקרי שעולה לי לראש אלה הילדים. ילדים יכולים להיות מרוקנים במיוחד. הם יכולים גם למלא, כמובן, אבל עבורי לפחות זה עדיין נגמר במינוס. במיוחד יולי. יולי היא ילדה שדורשת ממני המון, ומחזירה במינונים קטנים. אז פה מתבזבזת המון אנרגיה ויש טעם לעצור ולהסתכל שוב על הבחירות שלי בגידול הילדים.

חינוך ביתי זו לא בחירה שפויה עבור אנשים שמתרוקנים משהות עם ילדים. אני באמת רוצה לבחון את הנושא הזה בצורה אובייקטיבית, אבל לא מצליחה להיחלץ מתוך ביצת האידאולוגיה. אני לא מצליחה לנהל עם עצמי שיח כנה בעניין החינוך הביתי, אני רק נתקלת בחומות גבוהות ומבוצרות של "זה מה שהכי טוב לילדים". אני נושמת לתוך המקום הנוקשה הזה, מקבלת את חוסר היכולת לגשת אליו עדיין, מאמינה שזה יתאפשר כשזה יהיה נכון. שום דבר לא בכוח, זו המנטרה החדשה שלי, רלוונטית במיוחד כשזה נוגע ליחס שלי לעצמי. רכות ועדינות זו הדרך.

20160921_183053.jpg
אי שפיות בחינוך ביתי

אז אנרגיה צריכה להיות בתנועה, אחלה תובנה. אני משחררת מהאנרגיה שאצורה בי ומקבלת חזרה אנרגיה רעננה. אני מרגישה את זה קורה עם חברות, מרגישה את הכמעט נואשות שבה אני מגיעה לפעמים למפגש עם אנשים, צמאה לקבל הדהוד אנרגטי מהם, להחליף אנרגיות, לא יודעת מה בדיוק, אני רק יודעת שזה מחיה אותי. וזה גם מרגיש כעומד בסתירה מוחלטת לכך שאני כמהה לזמן לבד, בשקט, בבית. אני שילוב משונה של אינטרוברטית ואקסטרוברטית, צריכה זמן לבד כדי להיטען אבל גם פורחת בחברת אנשים.

בכלל סתירות זה דבר שמאפיין אותי. אני חושבת עכשיו על עניין האנרגיה בתנועה, ואיך אני יכולה למזג את התיאוריה החדשה הזו עם תיאוריית האנרגיה הקודמת שלי, שהאנרגיה שלי היא עניין מחזורי, כמו עונות השנה ותנועת גרמי השמיים. או שזו התיאוריה לגבי מצבי הרוח שלי? נראה לי רלוונטית לשניהם, ואולי הם חופפים במידה. בכל אופן, השלמתי עם היותי נתונה לשינויים מתמידים. אני יודעת לא לנסות להתחיל פרויקט או משימה כשאני בתחתית הגל, שזה שווה ערך לריצה באוויר כמו בסרטים מצוירים. עדיף לחכות לתקופה של התמלאות באנרגיה, אז אני יכולה לעשות הכל, להזיז הרים, לשנות עולמות. אז איך התנודות המחזוריות האלה משתלבות עם השפע של האנרגיה? אני מניחה שאגלה בקרוב.

3 תגובות על ״אנרגיה בתנועה ומחזוריות עונתית״

  1. שמחתי שהעלית את נושא האנרגיה הפנימית שלנו. באופן אישי אני מעדיפה להתרחק מאנשים ששואבים אנרגיה ולא מסוגלים להחזיר. אני גם מרגישה- אם מותר להשוויץ, שאני מייצרת אנרגיה באופן "עצמוני", והסביבה מרגישה ונטענת ממנה. תתחבקי ותתנשקי הרבה, זה עוזר. תעשי ספורט זה סופר עוזר. וניפגש עוד 5 ימים לדון בנושא 😉😍😗

    Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s