שיעורים ביצירת אנרגיה

אני מאמינה שאנחנו פה בחיים האלה כדי לעבור שיעורים. לכל אחד מאיתנו השיעורים שלו, ואחד השיעורים הגדולים שלי הוא עניין השליטה. הצורך בשליטה בא לידי ביטוי בחיי במגוון דרכים, וכל פעם אני פותרת אותו ברמה אחרת. הפחד מאובדן שליטה משתק אותי, ואני נשארת תקועה במקום, בקושי שאני מייצרת לעצמי שוב ושוב. מהפוסט האחרון הבנתי שאני מבזבזת המון אנרגיה על ניסיונות לשלוט ברגשות שלי ובמציאות של יולי. שני נושאים שונים וגדולים במיוחד (לפוסט אחר). אבל נושא האנרגיה דחוף לי וקריטי לאיכות החיים שלי. נמאס לי להסתובב בעולם חצי בת אדם, כמו זומבי אנמית שאין לה כוח לכלום ואין בה שמחת חיים והיא כבויה ועצובה. מרבית חיי חשבתי שזו מי שאני, אבל זו לא. זו מי שהתרגלתי להיות, זו מי שחשבתי שאין לי ברירה אלא להיות. אבל יש לי ברירה ויש לי בחירה ואני בוחרת לחולל שינויים ומהפכות, בעולם החיצוני ובעיקר בעולמי הפנימי.

20160918_162209.jpg
כי עוגת ביסקוויטים ורודה זו חתיכת מהפכה!

אני בוחרת להוציא את עצמי מהדפוס הזה של עייפות, חוסר אנרגיה, תשישות, שהכל מייגע ואני עושה את המינימום הנדרש בכל פעולה. אני בוחרת להתמלא באנרגיה רעננה ומחייה, ככה יחד עם השנה החדשה. אני בוחרת לרפא את צורת המחשבה שמבזבזת לי המון אנרגיה לריק. אני בוחרת להרפות מכל מאמץ מיותר, להרפות מהניסיון לשלוט בעולם, להרפות מכל מה שאינו מקדם אותי. אני בוחרת לתת מקום לשמחה שבי, לחיות ולתשוקתיות ולפראיות ולכל החלקים המודחקים שבי, כל המקומות בי שאני מפחדת לפתוח ולשחרר.

יופי, יש לי הצהרת כוונות. מה עכשיו? עכשיו ממתינים. אני הרי למדתי שכל מה שאני צריכה לעשות זה לרצות, והיקום ידאג לאיך זה יתגשם. ואני תלמידה טובה. בינתיים יש לי כיוון מעולה שנתנה לי אחת מחברותיי הטובות ביותר בעקבות הפוסט הקודם (תודה רבה רבה!), להתחיל איזושהי פעילות פיזית אינטנסיבית כדי לעקוף את המיינד הפעיל מדי ולהגיע ישירות פנימה. אני יודעת שזה משהו שיעשה לי טוב וכמובן דוחה את זה. מה זה הקול הפנימי הזה שמדכא אותי ומקשה עליי לפעול? זה שאומר שאין לי כוח, ולא בא לי, ואני עייפה. אני לא רוצה להקשיב לו יותר. יש לי כוחות ואני רוצה להשתמש בהם.

בחזרה לשיעורים שאנחנו עוברים בחיים האלה. דנה הזכירה לי שהם ספירליים, שאני כל פעם מגיעה לאותו שיעור, רק ברמה התפתחותית גבוהה יותר. אני זוכרת כמה מתסכל היה עבורי לעבוד קשה על עניין מסוים, רק כדי למצוא את עצמי שוב נאבקת באותו עניין בדיוק כעבור כמה חודשים או שנים. הרי כבר נלחמתי בשדים האלה, למה הם חזרו? הרגשתי שזו עבודה סיזיפית ואינסופית וחסרת תגמול. הייתי מתוסכלת ומיואשת מזה. אבל אז במהלך טיפול מוצלח במיוחד הבנתי שזה רק מרגיש כמו לשוב לאותה נקודה, ולמעשה אני חוזרת אליה ממקום אחר. וההבדל הזה של נקודת המוצא או נקודת התצפית שלי, הוא הבדל משמעותי מאוד. השיעור קצת שונה הפעם, בניואנסים קלים או כבדים, אבל שונה. כי אני שונה הפעם. אי אפשר לחצות את אותו נהר פעמיים ואי אפשר לעבור את אותו שיעור פעמיים.

אז אני שמחה על המפגש המחודש עם השיעור הזה. שמחה לגלות כמה אני שונה, כמה המים אחרים. סקרנית לראות מה השיעור הזה מביא עמו. יש בי חלק קטן שקצת מתייאש לנוכח ההיקף הנרחב של חיים שלמים של שיעורים ולמידה, אותו חלק שאין לו כוח והוא עייף ורק רוצה לנוח. החלק שהיה רוצה לוותר על החיים בכל כך הרבה הזדמנויות. אבל אני לא מוותרת. שוב ושוב אני עולה מהאפר, פורשת כנפיים מרהיבות ועפה. לאן? אני לא חייבת לדעת. אני לא צריכה להיות בשליטה. אני מרפה, אני באמונה, אני אגיע.

2016-09-19-22.24.05.jpg.jpeg
אני בדרך

תגובה אחת בנושא “שיעורים ביצירת אנרגיה”

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s